Güncel Haberler

Biden’dan düello sonrası ilk açıklama: Diktatörlere karşı duracağız – Son Dakika Dünya Haberleri

Amerika Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump ile dünkü düellosunun ardından seçim kampanyasına devam ediyor. Kuzey Carolina'nın Raleigh kentinde düzenlenen mitingde konuşan Biden, Trump'a atıfta bulunarak ABD'nin tehlikede olduğunu söyledi. Biden destekçilerine şunları söyledi: “ABD kimseye boyun eğmeyecek. Diktatörlere karşı çıkacağız. Her şeyden önce demokrasimizi koruyacağız, muhafaza edeceğiz ve savunacağız. “Bu seçimde önemli olan budur” dedi.

Dünkü düelloya değinen Biden, Trump'ın sahnede birçok kez yalan söylediğine dikkat çekti. Mitingdeki kalabalığın Trump'a atıfta bulunarak “Onu hapsedin” sloganlarına Biden yanıt verdi: “Bunun için zamanımız olacak.”

“ESKİ KADAR KOLAY YÜRÜYEMİYORUM”

Yaşına ilişkin eleştirilere yanıt veren Biden, şunları söyledi: “Genç bir adam olmadığımı biliyorum. Eskisi kadar rahat yürüyemiyorum. Eskisi kadar rahat konuşamıyorum, eskisi kadar iyi tartışamıyorum. Ama ne bildiğimi çok iyi biliyorum. Doğruyu yanlıştan ayırmayı, bu işin nasıl yapılacağını biliyorum. Milyonlarca Amerikalının bildiği şeyi biliyorum: yere düştüğünüzde tekrar ayağa kalkarsınız. “Bu işi tüm kalbimle ve ruhumla yapabileceğime inanmasaydım bir daha aday olmazdım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş