Güncel Haberler

Denizli’nin 7 ilçesinde orman yangını felaketi! Yürek sızlatan görüntüler var…

Denizli orman yangını felaketiyle boğuştu. Cuma günü öğleden sonra 7 ilçede 6'sı yıldırımdan kaynaklanan 10 farklı orman yangını çıktı. Acıpayam, Çal, Honaz, Pamukkale, Tavas ve Kale'deki yangınlar gece söndürülürken, Babadağ'daki yangın daha uzun sürdü. Yoğun müdahalenin ardından Babadağ'dan müjdeli haber geldi.

BABADAĞ'DA YANGINLA MÜCADELE SAATLERCE DEVAM EDİYOR

Denizli'nin Babadağ ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangınına müdahaleler gece boyunca devam etti.

Denizli'nin Babadağ İlçesi Yeniköy Mahallesi'nde yıldırım nedeniyle birçok yerde orman yangını çıktı. Yangın haberinin ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve orman işçisi ekibi müdahale etti. Şiddetli rüzgar nedeniyle kısa sürede etkisini artıran yangın, Kelleci ve Mollaahmet mahallelerine de sıçradı. Bine yakın kişinin yaşadığı Mollaahmet semti, yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle tedbir amacıyla boşaltıldı.

Gece boyunca sivil toplum kuruluşları, orman yetkilileriyle birlikte vatandaşların yangına müdahale etmesine yardımcı olmak için yangınla mücadele faaliyetlerini sürdürdü. Yangın bölgesinde 89 Arazöz, 15 iş makinesi ve 347 personel çalışıyor. Yangını kontrol altına alma çalışmaları dün öğle saatlerinden bu yana devam ediyor.

MAHALLE TAHLİYE EDİLDİ

Babadağ'ın Mollaahmetler ilçesi ise tedbir amacıyla boşaltıldı. Vatandaşlardan dileyenler ise Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlara yerleştirildi. Yangına 300 çalışan, 20 sprinkler, 10 su aracı, 20 servis aracı, 10 ilk müdahale, 5 greyder, 6 treyler ve 5 dozer müdahale ediyor. Hizmete getirilen ekiplerin gıda ve su ihtiyaçlarını Kelleci mahalle sakinleri toplu çalışmayla karşılıyor.

3

GÜÇLENDİRME EKİBİ GELDİ

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, şunları söyledi: “Hem havaların çok sıcak olması hem de özellikle kuvvetli rüzgar nedeniyle birçok yerde maalesef orman yangınları çıktı. Çok şükür Babadağ ilçemiz dışındaki tüm yangınlarımız kontrol altında. Çok şükür. Gün batımından önce uçaklarımızın tamamı yangına müdahale etti. “Gece yukarıdan müdahale edemedik. Ancak yerdeki arkadaşlarımızın hepsi yerde. Özellikle çevre il ve ilçelerden gelen ekiplerimiz takviye edildi. Umarım bu yangını can kaybı ve yaralanma olmadan söndürebiliriz” dedi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Denizli Babadağ'da dün çıkan orman yangını, hava ve kara ekiplerimizin etkin müdahalesi sayesinde kontrol altına alındı.” dedi.

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı?  Amerikan polisini harekete geçiren tüyo: Tutuklanmasalardı o ülkeye kaçacaklardıEylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? Amerikan polisini harekete geçiren tüyo: Tutuklanmasalardı o ülkeye kaçacaklardı
Yılan avı böyle sona erdi!Yılan avı böyle sona erdi!
Halk İttifakı'nda neler oluyor? Halk İttifakı'nda neler oluyor?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş